Konferencja „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”

W dniu 09 listopada 2022 r. Uniwersytet Medyczny w Łodzi wraz z Fundacją Łódź Akademicka organizuje już po raz dziewiąty konferencję „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy„.

Celem konferencji jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz dostępu do udziału w działaniach, które zwiększą ich szansę na znalezienie właściwej dla siebie pracy, praktyki czy stażu. Ponadto chcemy promować najbardziej rozwojowe i przedsiębiorcze firmy, które tworzą nowe miejsca pracy na terenie kraju, ale również te których produkty dotyczą szeroko rozumianej niepełnosprawności, rehabilitacji oraz opieki zdrowotnej skierowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Konferencja jest okazją do tego, aby w szerokim gronie specjalistów rozmawiać o problemach osób z niepełnosprawnościami. Szczególnie debatować o szeroko rozumianym rynku pracy. Cieszymy się, że osiem dotychczasowych edycji konferencji spotkało się z dużym zainteresowaniem, ponieważ świadczy to o randze problemu, który podjęliśmy. Konferencja to również okazja do spotkania i wysłuchania wykładów osób, które swoją niepełnosprawność „przekuły” w sukces i pokazały, że ich determinacja i siła charakteru mogą pokonać wszystkie
przeciwności losu.

Tegoroczna edycja odbędzie się w formule zarówno stacjonarnej jak i zdalnej, celem dotarcia do szerokiego gremium odbiorców. Konferencja „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy” to szereg wykładów, debat oraz prelekcji, ale to również Akademickie Targi Pracy Osób Niepełnosprawnych.

Liczymy na ok. 200 uczestników, którymi będą osoby z niepełnosprawnościami, pełnomocnicy uczelni wyższych ds. osób niepełnosprawnych, pracodawcy, studenci oraz szerokie grono zainteresowane tematyką osób niepełnosprawnych.

Rejestracja, wszelkie informacje i szczegółowe programy znajdują się na stronie wydarzenia: link

Zapraszamy!