Zapraszamy na obóz szkoleniowo integracyjny w Żywcu 7-20 sierpnia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy studentów z niepełnosprawnościami na obóz szkoleniowo-integracyjny w Żywcu w terminie 7-20 sierpnia 2022 r.

Organizator: Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Krakowskiej, Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej

Ośrodek:
OŚRODEK SZKOLENIA ŻEGLARSKIEGO CENTRUM SPORTU i REKREACJI POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ, 34-300 Żywiec, ul. Św. Wita; tel. (0-33) 861 49 40

Dane do kontaktu:
e-mail kontaktowy: zagle.pk.2022@gmail.com
Koordynator obozu: Angelika Kopeć angelika.kopec@pk.edu.pl, telefon: 534 804 390
Dodatkowa osoba do kontaktu: Monika Pyrczak-Piega, tel: 533 281 283,

Podmiot formalny realizujący obóz, wystawiający faktury: Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej

Rekrutacja na obóz: do końca czerwca lub do wyczerpania miejsc.

Koszt: 300 zł od osoby – koszt uczestnika obozu.

Uczestnicy będą wpłacać pieniądze na konto Centrum Sportu i Rekreacji PK. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, uczestnik otrzymuje fakturę, która jest wysyłana na jego adres podany przy przelewie. Uczelnia otrzymuje fakturę wystawioną przez CSiR PK, w treści ustalonej z poszczególnymi BON – ami.

Gdzie będziemy mieszkać: Ośrodek nad Jeziorem Żywieckim, domki w pełni dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją narządu ruchu. Rekrutacja uczestników na obóz odbywa się na podstawie kwalifikacji lekarza.

Do dyspozycji: nowe domki, stołówka – sala kominkowa, sala do zajęć edukacyjnych, mini kawiarenka, korty tenisowe, boiska sportowe, sala TV.
Na terenie ośrodka znajduje się: plaża, przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego (rowery wodne, łodzie wiosłowe, kajaki, jachty), miejsce na ognisko, teren rekreacyjny – ośrodek otacza las i jezioro.

Program i kadra:

W trakcie obozu odbędzie się szkolenie żeglarskie prowadzone przez specjalistów.

Kurs obejmuje:

• zajęcia teoretyczne – wykłady z różnych dziedzin wiedzy żeglarskiej – średnio co drugi wieczór,
  • zajęcia praktyczne na trzech rodzajach jachtów (trener wielki, sasanka, tango) – na jachtach jesteśmy 2x dziennie (przed południem i popołudniu – łącznie ok. 5 godzin) – w zależności od warunków atmosferycznych.

Ponadto w programie:

• szkolenia z zakresu: pierwszej pomocy, doradztwa zawodowego
  • zajęcia z języka angielskiego metodą „w ruchu”

Zapraszamy także osoby posiadające już patent do doskonalenia umiejętności żeglarskich.
Przy zebraniu odpowiedniej liczby uczestników możliwość udziału w zewnętrznym egzaminie na patent żeglarski

Oprócz szkoleń w planie:

• wieczory filmowe, spotkania przy kominku, wycieczka, wycieczka do parku miejskiego, spacery, zajęcia sportowe – kajaki, rowery wodne, tenis. unihokej, siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy i wiele innych atrakcji/

Kadrę turnusu stanowią: koordynator turnusu, pielęgniarz, trenerzy szkoleń, instruktorzy szkolenia żeglarskiego.

Dojazd: organizatorzy zapewniają transport autokarem (z Krakowa na miejsce obozu i z powrotem do Krakowa). Wyjazd 7 sierpnia 2022.

Do zgłoszenia wymagane są:

• karta zgłoszeniowa uczestnika z potwierdzeniem z BON macierzystej uczelni,
  • karta zdrowia, z adnotacją lekarza, że osoba może być uczestnikiem obozu żeglarskiego,
  • ksero orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Skany dokumentów prosimy przesyłać na adres mailowy: zagle.pk.2022@gmail.com

Oryginały dokumentów prosimy składać osobiście (kontakt z koordynatorem w celu ustalenia szczegółów przekazania dokumentów) lub przesyłać na adres:

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Krakowskiej
ul. Warszawska 24,
31-155 Kraków

W Żywcu została zamontowana nowa platforma, umożliwiająca bezpieczne przejście z brzegu na pomost pływający dla osób niepełnosprawnych – umożliwi to bezpieczne i wygodne dostanie się i korzystanie z jachtów wszystkim uczestnikom naszych obozów, za równo tym bez problemów ruchowych jak i tych poruszających się na wózkach, jaki i niewidomych czy słabowidzących.