Zapraszamy na obóz szkoleniowo-sportowy w Żywcu 6-19 sierpnia 2023 r.

Serdecznie zapraszamy studentów ze szczególnymi potrzebami na obóz szkoleniowo-sportowy w Żywcu w terminie 6-19 sierpnia 2023 r.

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Krakowskiej

Miejsce

OŚRODEK SZKOLENIA ŻEGLARSKIEGO CENTRUM SPORTU i REKREACJI POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ, 34-300 Żywiec, ul. Św. Wita; tel. (0-33) 861 49 40

Dane do kontaktu

Koordynator obozu: Krzysztof Włodarczyk, telefon: 604 853 522, e-mail: krzysztof.wlodarczyk@pk.edu.pl

Dodatkowa osoba do kontaktu: Angelika Kopeć, telefon: 514 780 002, e-mail: angelika.kopec@pk.edu.pl

Rekrutacja

Rekrutacja na obóz do dnia 31 maja 2023 lub do wyczerpania miejsc u koordynatora mgr. Krzysztofa Włodarczyka (mailowo lub MsTeams)

Gdzie będziemy mieszkać

Ośrodek nad Jeziorem Żywieckim, domki w pełni dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją narządu ruchu.

Do dyspozycji: domki, stołówka, sala do zajęć edukacyjnych, mini kawiarenka, korty tenisowe, wielofunkcyjne boisko sportowe.

Na terenie ośrodka znajduje się: plaża, przystań, możliwość korzystania ze sprzętu sportowego PK (tj. kajaki, jachty, supy, rowery), zewnętrzna siłownia, miejsce na ognisko, teren rekreacyjny – ośrodek otacza las i jezioro.

Program i kadra

W trakcie obozu odbędzie się szkolenie żeglarskie prowadzone przez specjalistów.

Kurs obejmuje:

• zajęcia teoretyczne – wykłady z różnych dziedzin wiedzy żeglarskiej – średnio co drugi wieczór,
  • zajęcia praktyczne na trzech rodzajach jachtów (trener wielki, phobos, tango) – na jachtach jesteśmy 2 razy dziennie (przed południem i popołudniu – łącznie ok. 5 godzin/dziennie) – w zależności od warunków atmosferycznych.

Zapraszamy także osoby posiadające już patent do doskonalenia umiejętności żeglarskich.

Oprócz szkoleń w planie:

• wieczory filmowe, potkania przy ognisku/grillu, wycieczka do parku miejskiego, spacery, zajęcia sportowe – kajaki, tenis, unihokej, siatkówka, piłka nożna, supy, rowery i wiele innych atrakcji,
  • przy zebraniu odpowiedniej liczby uczestników możliwość udziału w zewnętrznym egzaminie na patent żeglarski.

Kadra obozu: koordynator obozu, instruktorzy szkolenia żeglarskiego, asystent osoby z niepełnosprawnościami.

Dojazd

Organizatorzy zapewniają transport autokarem (z Krakowa na miejsce obozu i z powrotem do Krakowa). Wyjazd 6 sierpnia 2023. Powrót 19 sierpnia 2023.

Do zgłoszenia wymagane są:

• karta zgłoszeniowa uczestnika
  • karta zdrowia, z adnotacją lekarza, że osoba może być uczestnikiem obozu żeglarskiego

Skany dokumentów prosimy przesyłać na adres mailowy: krzysztof.wlodarczyk@pk.edu.pl
Oryginały dokumentów prosimy składać do koordynatora obozu (kontakt z koordynatorem w celu ustalenia szczegółów przekazania dokumentów).

Koszt obozu pokrywa w całości BON PK:

• transport
  • zakwaterowanie
  • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
  • szkolenie żeglarskie
  • korzystanie ze sprzętu sportowego i infrastruktury